Objednávky doručujeme do Packety za 2,69 €

V posledných 24 h sme pridali 13 802 kníh.

Knihobot

Dajte knihám
druhý život

Predajte svoje knihy pohodlne a rýchlo. Pomôžete prírode aj svojej peňaženke. Vyplníte formulár, knihy zadarmo pošlete a o zárobok sa spoločne rozdelíme.

Chcem predať knihy

Prečo predať knihy cez Knihobot?

 • O všetko sa za vás postaráme

  Knihy za vás nafotíme a vystavíme na e-shope. Ročne predáme 100 000 kníh, preto vieme určiť optimálnu predajnú cenu kníh.

  Aké knihy s nami predáte
 • Zarobte si na ďalšie knihy

  Alebo na čokoľvek iné. Po predaji totiž získate 60 % z ceny knižky znížených o 1,19 €. Províziu pošleme na váš knihobot účet.

  Predajné ceny a príklady zárobku
 • Za dopravu kníh nič neplatíte

  Knihy môžete zadarmo poslať Packetou (Zásielkovňou) alebo za vami pošleme kuriéra po celom Slovensku. Knihy môžte taktiež priniesť na pobočku Pikito v Bratislave.

  Možnosti doručenia
 • Vaše knižky sa budú čítať

  Knihy ponúkneme zákazníkom, ktorých máme už vyše 200 000. Takže sa nemusíte báť, že by ležali dlho ladom.

  Čo o nás hovoria zákazníci

Ako funguje predaj?

 1. 1.

  Vyplníte formulár

  Predať dokážeme iba knihy vo výbornom stave. Súčasťou formulára je nahrávanie fotografie, aby sme mohli posúdiť stav vašich knižiek. Zistite viac o tom, ktoré knihy sú predajné.

 2. 2.

  Dopravu zaplatíme my

  Knihy môžete priniesť na jednu z pobočiek Packety (Zásielkovne) alebo k vám pošleme kuriéra na akúkoľvek adresu na Slovensku. Knihy môžte taktiež priniesť na pobočku Pikito v Bratislave.

 3. 3.

  Peniaze vám pošleme na účet

  Po úspešnom predaji knihy získate 60 % z jej predajnej ceny, znížených o 1,19 €. Napríklad, z knihy predanej za 13 € získáte 6,61 €. Aké sú predajné ceny a koľko si zarobíte?

Chcem predať knihy

Často sa nás pýtate

 • Ako knihy posudzujete?

  Knihy na fotografii, ktorú nám pošlete, posudzujeme ako celok. Zaujíma nás, v akom stave sú na prvý pohľad a či je väčšina z nich predajná.

 • V akom stave musia byť knihy, aby boli predajné

  Kniha môže byť ako nová alebo mať bežné známky po čítaní. Avšak čím horší stav, tým horšia predajnosť knihy a tým nižšia cena (aj vaša provízia). Nedokážeme predať knižky, ktorým napr. chýbajú stránky alebo sú plesnivé. To poznáte podľa fliačikov na oriezke, poprípade na jednotlivých stránkach. Spravidla sa tak deje vplyvom nevhodného skladovania kníh vo vlhkých alebo nevetraných priestoroch (povala, pivnica).

 • Beriete knihy v cudzích jazykoch?

  Áno, ale vždy záleží, aký záujem o ne majú zákazníci. Ujmú sa u nás knižky všetkých možných žánrov vo svetových jazykoch, či už ide o beletriu, odbornú literatúru alebo komiksy.

 • Môžem poslať aj popísané knihy, napríklad s venovaním?

  Nie je to ideálne a záleží na tom, do akej miery sú popísané. Venovanie na predsádke nevadí, ale znižuje vyvolávaciu cenu knihy. Naopak podpis autora knihy môže cenu zvýšiť. Vyplnená učebnica a cvičné zošity pre ďalších študentov strácajú zmysel.

 • Môžem poslať aj učebnice alebo časopisy?

  O väčšinu časopisov a slávnych magazínov nie je medzi zákazníkmi záujem. Nové vydania školských učebníc sa u nás ujmú, ale staršie učebnice sa predávajú ťažko. Možno ale máte doma výnimku: preto pošlite fotografie všetkých knižiek cez náš formulár. Do druhého dňa vám dáme vedieť, či má zmysel ich posielať.

 • Je možné vám poslať aj viacej kusov rovnakej knihy?

  Sme schopní prijať maximálne 10 kusov od rovnakého titulu. S väčším množstvom kusov od rovnakého titulu sa znižuje ich predajná cena, preto vám odporúčame poslať nám ich postupne.

 • Nič za knihy nechcem. Môžem vám ich darovať?

  Môžete. Vyplňte formulár na predaj kníh a vo výbere dopravy následne zvoľte "Províziou podporím Knihobot"

 • Prečo sa musia knihy ešte kontrolovať?

  Dávame pozor, aby do predaja putovali knižky vo výbornom stave –⁠ so všetkými stránkami, nepopísané a tak ďalej. Preto sa môže stať, že nejakú z vašich kníh ešte pred nahraním vyradíme. Nedeje sa to tak často, ale dáme vám vedieť, ak sa to bude týkať vašej knihy.

 • Kam všade príde kuriér?

  Kuriér dorazí na akúkoľvek adresu po celej Slovenskej republike. Nezáleží na tom, či bývate na lazoch, alebo v centre Bratislavy. Pošleme ho k vám na naše náklady.

 • Ako dlho trvá, kým príde kuriér?

  Akonáhle vaše knihy schválime, vyberiete si dátum, ktorý vám vyhovuje. Prípadne vás budeme ešte kontaktovať, aby predanie kníh prebehlo k vašej spokojnosti.

 • Ako správne zabaliť knihy?

  Pre kuriéra pripravte jednotlivé krabice, ktoré majú max. 20 až 30 kg. Ťažšie zásielky sú komplikované na dopravu a manipuláciu. Medzi stĺpčeky kníh vložte staré čisté noviny, kartón apod., aby sa knihy pri prevoze neponičili. Pozrite se na video, ako knihy správne zabaliť. Všetky krabice označte svojím menom a telefónnym číslom.
  Packetou (Zásielkovňou) môžete odoslať krabice do max. 15 kg, čo je zhruba 30 kníh. Pozor, váhový limit sa líši podľa pobočky – niekde môže byť max. 5 kg, takže 10 kníh.
  Ak chcete Packetou (Zásielkovňou) odoslať viacej kníh, rozdeľte ich do niekoľkých krabíc tak, aby každá zásielka spĺňala limit. Všetky krabice označte svojím menom a telefónnym číslom. Na každý balík je pri predávaní v Packete (Zásielkovni) potrebné použiť iný kód. Tie vám pošleme e-mailom po schválení vašich kníh.

 • Čo za mňa Knihobot zariadi?

  Knihy prevezmeme, nafotíme, oceníme, vystavíme na e-shope, predáme, zabezpečíme transakciu, starostlivo zabalíme, odošleme novým majiteľom a vám pošleme peniaze. Za pestrou ponukou knihobot.sk chodí množstvo zákazníkov, o ktorých sa poctivo staráme, takže u nás radi nakupujú. Desaťtisíce titulov denne prilákajú nových čitateľov a vďaka tomu sa väčšina kníh rýchlo objedná.

 • Ako sa stanoví predajná cena?

  Predali sme už stotisícky knižiek. To nám pomáha stanoviť optimálnu predajnú cenu. Taktiež sledujeme aktuálnu situáciu na knižnom trhu, ktorá cenu ovplyvňuje. Pokiaľ sa knihy nepredajú, znižujeme priebžne ich cenu, aby u nás neležali príliš dlho.

 • Kedy dostanem peniaze?

  Peniaze vkladáme do knihobotej peňaženky 14 dní od predaja knihy. Alebo ich zasielame na bankový účet do 28 dní od predaja knihy. Nastavenia si môžete kedykoľvek upraviť vo svojom účte.

 • Ako dlho trvá knihy predať?

  Väčšina knižiek sa cez náš e-shop predá do troch mesiacov, z toho polovica už v priebehu prvého mesiaca. S predajom pomáha systém automatických zliav, ktorý raz za mesiac knihy zľavňuje, pokiaľ nenájdu nového čitateľa.

 • Ako zistím, že ste predali jednu z mojich kníh?

  Pri prijatí vašich knižiek vám založíme Knihobot účet. Odkaz naň vám pošleme na e-mail. Na účte prehľadne uvidíte všetky knihy, ktoré za vás predávame a vyúčtovanie minulých a plánovaných platieb za realizované predaje.

 • Dáte na e-shop všetky zaslané knihy?

  Kľúčový je pre nás stav knihy. Knihy, ktoré sú v zlom stave alebo veľmi ťažko predajné, do predaja nezaradíme a informujeme vás o tom. Knihy držia vlhkosť, sú tým pádom náchylné k plesniveniu. To môže znamenať zdravotné riziko a nedá sa z kníh stopercentne odstrániť. Takéto knihy nevraciame, preto je potrebné mať dôveru v to, že vieme, čo robíme.
  Naším záujmom je predať čo najviac vašich kníh, čo najlepšie. O niektoré knihy ale nie je záujem a zároveň vyšli v minulosti v nezmyselne veľkých nákladoch. Niektoré knihy preto proste nie sú predajné. Pokiaľ sú aj v zlom stave, tak ich do predaja pustiť nemôžeme. Na základe formulára vám dáme vedieť či je väčšina vašich kníh predajná, alebo nie.

 • Čo keď si predaj kníh rozmyslím?

  Chceme, aby ste mali o predaji stopercentný prehľad. Akonáhle sa vám niečo nezdá, alebo nie ste spokojní, napíšte nám na info@knihobot.sk. Väčšinu nedorozumení vieme jednoducho vyriešiť. Ak by ste chceli knihy vrátiť späť, môžeme si za každú knihu účtovať poplatok 4 €.

 • Čo sa stane s knihami, ktoré nedokážete predať?

  Keď vyplníte náš formulár, dáme vám vedieť, či dokážeme knihy predať, alebo nie. Pokiaľ knihy do predaja prijmeme, znamená to, že očakávame, že dokážeme väčšinu dobre predať – pokiaľ samozrejme nie sú poškodené spôsobom, ktorý nejde z fotiek rozpoznať.
  V prípade, že sa niektoré nakoniec ani po niekoľkých mesiacoch nepredajú, hľadáme pre nich alternatívny domov, napríklad spriatelené organizácie, kam ich za odvoz pošleme. Takto sa ešte dostanú k posledným čitateľom.

 • Podľa čoho sa stanovuje cena knižky?

  Chceme dosiahnuť optimálnu čiastku za rozumnú dobu. Najprv stanovíme vyvolávaciu cenu na základe našej predajnej histórie a aktuálnej situácie na trhu. Pokiaľ sa knihy nepredajú, znižujeme priebežne ich cenu, aby u nás neležali príliš dlho. Predali sme takto už vyše 700 000 knižiek.

 • Kedy dostanem peniaze?

  Peniaze vkladáme do knihobotej peňaženky 14 dní od predaja knihy. Alebo ich zasielame na bankový účet do 28 dní od predaja knihy. Nastavenia si môžete kedykoľvek upraviť vo svojom účte.

 • Kedy sa dozviem cenu knihy?

  Cenu kníh stanovujeme v momente ich prijatia k nám do skladu. Následne vám pošleme zoznam vašich kníh a stanovených cien.

 • Môžem predajnú cenu zvýšiť alebo znížiť?

  Keď k nám knihy pošlete, nechávate zodpovednosť za nacenenie na Knihobot. Aby sme mohli fungovať efektívne, nie je možné cenu upravovať alebo schvaľovať. Cieľom Knihobotu je predať čo najviac knižiek za optimálnu cenu. Tú stanovujeme podľa skúseností s predajom titulu, stavom knihy a aktuálnou situáciou na trhu naprieč rôznymi predajcami.

 • Zľavňujete pravidelne aj vzácne knihy?

  U veľmi vzácnych kníh môžeme urobiť výnimku a automatické zľavňovanie stopnúť alebo spomaliť. Deje sa to však len v ojedinelých prípadoch.

 • Ako sa počíta provízia z predaja?

  Provízia je pre vás 60 % zo zrealizovanej ceny mínus 1,19 €. Odhad provízie si viete ľahko vyrátať. Keď knihu predáme za 15 €, bude vzorec následujúci: 15 krát 0,6 mínus 1,19 = 7,81 €.

 • Čo robiť, keď mi nedorazili peniaze?

  Najprv vo svojom Knihobot účte skontrolujete, či od predaja prebehlo 28 dní a či je číslo vašeho bankového účtu uvedené správne. Číslo nájdete v Knihobot účte v záložke Moje údaje. Potom nám, prosím, pošlite e-mail na info@knihobot.sk a popíšte všetky nezrovnalosti. Následne to skontrolujeme.

 • Z každej knihy odčítate 1,19 €, znamená to, že vám môžem byť túto sumu dlžný?

  Nie. Suma sa odčíta z predanej knihy, ale nikdy nejde do mínusu. Náklady na spracovanie knihy, ktorá sa predala za nízku cenu, platí kompletne Knihobot.